top of page

E-Twinning

ULUSAL KALİTE ETİKETİ

Polonya,Fransa, Italya, Ispanya,Ukrayna, ve Gürcistan’nın çeşitli bölgelerinden okullar ile yürütmüş olduğumuz “One, Two, Three Action !” adlı eTwinning (Avrupa Okul Ortaklığı Projesi)ülkemizde Ulusal Kalite etiketi aldı ve bakanlık tarafından okulumuza gönderilen plaket İl müdürümüz Murat Yiğit tarafından makamlarında Okul Müdürümüz Melek Özgüner’e takdim edildi.


Öğrencilerin dil gelişimlerine katkıda bulunmak ve teoride öğrendiklerini pratik olarak uygulama fırsatı sunmak amaçlı oluşturduğumuz eTwinning projemiz de şu çalışmalar yapılmıştır:


Her ülke kendi ülkesininin haritasını ve bayrağını birbirine tanıtmak amaçlı çeşitli Web araçları kullanarak video hazırladı ve ortakları ile paylaştı.

Her okul Proje logosu tasarladı ve tüm ortaklar birlikte oylama yaparak en çok beğenilen logo seçildi.

Her ülke kendi okulunu tanıtıcı tanıtım videosu çekti ve birbirleri ile paylaştı.

Her okul yaşadığı şehir ile ilgili tanıtım filmi hazırlayıp ortakları ile paylaştı.

Öğrenciler kendi okullarını tanıtıcı video çekti ve birbirleri ile paylaştı.

Öğrencilerin birbirleri ile konuşmasını ve görüntülü tanışmasını sağlamak amaçlı Skype üzerinden Video konferans yapıldı. Aynı konferansta kısa birde oyun oynandı.

Her okul birbirine yeni yıl dileklerini içeren mektuplar yazdı ve posta ile gönderdi. Okul panolarında bu mektuplar sergilendi.


Öğrencilerimiz Kültürler arası etkileşim sağlamak amacıyla oluşturulmuş olan bu proje ile, derslerde öğrendikleri yabancı dili pratikte uygulama şansı bulmuş oldular.


https://duzce.meb.gov.tr/www/ogretmenlerimizin-etwinning-faaliyetlerindeki-basarisiyla-ilimiz-2016-yilinda-81-il-arasinda-7-olarak-basarili-iller-arasinda-yerini-aldi/icerik/1662

11 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page