top of page

KULÜP ETKİNLİKLERİ

KULÜP ETKİNLİKLERİ

Düzce Özel Su Damlası Koleji’nde kulüp etkinlikleri öğrencilerin gelişiminin ayrılmaz bir parçasıdır. Kulübünü seçen öğrenci ciddî bir taahhüt altına girmiş olur ve önemli bir neden olmadıkça ders yılının başında ilan edilen deneme süresinden sonra kulüp değiştiremez. Listeler kesinleştikten sonra yıl süresince kulüp saatlerinde yoklama yapılır. Öğrenciler kulüplere düzenli olarak katılmalıdır.

 

İLKOKUL KULÜPLERİMİZ
 

1- SPORTİF TIRMANIŞ VE SAVUNMA SPORLARI KULÜBÜ
 

2.,3.,4. Sınıf Öğrencileri

Bu spor dalı sporcunun kendi vücut ağırlığıyla yapılmaktadır. Doğru mekanikte
yapıldığı zaman fiziksel gelişimi destekleyen çok etkili bir spor dalıdır. Bu spor dalı bireyin baskı altında karar verebilme, yükseklik korkusunu yenme, problem çözme,
planlama yapabilme, kendine güven duygusunu geliştirebilme gibi benlik becerilerini geliştirmede etkili olan bir spor dalıdır. Aynı zamanda mental gelişimi de
destekleyen, bir spor dalıdır.  

2- ORG KULÜBÜ


3. ve 4. Sınıf Öğrencileri

Kulübün amacı öğrencilerin bireysel ve toplu olarak iş yapabilme yeteneklerinin gelişmesi, müzikle ilgili konularda sanatsal açıdan düşünebilme, yorum getirebilme alışkanlığının kazandırılması, dinlemeyi öğrenebilmesi, Solo ve grup olarak performans çalışmaları yapması ve Popüler Müzik orkestrasına

alt yapı oluşturmasıdır.

3- ATLETİZM KULÜBÜ
 

4. sınıf Öğrencileri

Kulübün amacı, sporun sağlıklı yaşam yolu olarak benimsenmesine çalışmak, öğrencilerimizin yarışarak spor yapma ortamı ve olanağını sağlamak.

4- VOLEYBOL KULÜBÜ
3. ve 4. Sınıf Öğrencileri

Sosyal ve fiziksel gelişime katkı sağlayan bir spor dalıdır. İletişim becerilerinin yanında paylaşma ve yardımlaşma güdüsünün arttırır ve liderlik becerilerinin geliştirir. Öğrencilerimiz kulüpte oyun kuralları, duruşlar, parmak
pas, manşet pas teknikleri ve servis teknikleri öğretildikten sonra karşılıklı oynama, basit kurallı maç oynama seviyesine ulaşırlar.

5- MODEL UÇAK KULÜBÜ


3. ve 4. Sınıf öğrencileri

 

Öğrencilerimiz insan taşıma yeteneği olmayan, havadan ağır, belirli boyutlarda yapılan, kontrollü ve serbest olarak uçabilen hava araçları yapar ve kurs sonunda Türk Hava Kurumu ve FAI onaylı sertifikalara sahip olurlar. Bu sertifikalar öğrencilerimize havacılığın her alanında (pilot, kabin memurluğu, uçak mühendisliği, host ve hosteslik, uçak bakım, vb.) öncelik tanır.
Öğrencilerimiz 16 yaşına geldiklerinde sportif olarak İnönü Havacılık Eğitim Merkezi’nde ücretsiz olarak tüm imkanlardan faydalanabilirler.

6- SPEAKING CLUB


3. ve 4. Sınıf Öğrencileri

 

Kulübün amacı Öğrencilerin toplum önünde İngilizce olarak kendilerini düzgün bir şekilde ifade etmelerini sağlamak, öğrencilerin düşüncelerini savunma yollarını belli kurallar çerçevesinde öğretmek, ulusal ve uluslararası yarışmalar aracılığıyla öğrencilerde özgüven gelişimini sağlamak.

7- BASKETBOL KULÜBÜ


3. ve 4. Sınıf öğrencileri

 

Kulübün amacı Basketbol oyun kurallarını, teknik ve taktiklerini kazandırmak, oyun geliştirici antrenmanlar ile takım ruhunu oluşturmak, öğrencinin kendine güvenini sağlamak, paylaşımı profesyonel bakış açısıyla yönlendirmektir.

8- YOGA KULÜBÜ
 

2.,3., ve 4. Sınıf öğrencileri

Çocuk Yogası; Klasik yoga duruşlarının çocuk için uyarlandığı eğlence, disiplin, kendine güven, sorumluluk duygusuyla birleştiği hareketler bütünüdür. Amaçlanan beden, akıl, ruh uyumunu dengelemek ve çocuğun bu dengeyle yaşamını devam ettirmesini sağlamaktır.

9- MASA TENİSİ KULÜBÜ


2.,3. Ve 4. Sınıf Öğrencileri

 

Kulübün amacı, öğrencilerimizin teorik ve uygulamalı yönü ile spor kültürünün zenginleştirilmesinin yanında, daha sağlıklı bir yapıya kavuşturulması hedeflenerek, uygulamada da masa tenisi sporuyla tanıştırılması, yeteneklerinin açığa çıkarılmasıdır. Bunun yanında bu sporla ilgili becerilerinin verilecek iyi bir eğitimle geliştirilmesi, maç yapacak duruma getirilmesi ve turnuvalar düzenleyerek masa tenisi oynarken zevk alınan, neşeli bir ortam sağlanmasıdır.

 

10- OKÇULUK KULÜBÜ


2.,3.,4. Sınıf Öğrencileri

 

Kulübün amacı Okçuluk insanın kişisel, fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlar. Odaklanma konusunda bireyleri eğitirken normal hayatlarında faydalanabilecekleri yetenekler sağlar. Öğrenciler konsantre olup bilinci eğitirken aynı zamanda fiziksel olarak da zinde kalırlar.

11- GİTAR KULÜBÜ
 

3. ve 4. Sınıf Öğrencileri

Kulübün amacı öğrencilerin bireysel ve toplu olarak iş yapabilme yeteneklerinin gelişmesi, müzikle ilgili konularda sanatsal açıdan düşünebilme, yorum getirebilme alışkanlığının kazandırılması, dinlemeyi öğrenebilmesi, Solo ve grup olarak performans çalışmaları yapması ve Popüler Müzik orkestrasına alt yapı oluşturmasıdır.

12- TİYATRO VE DRAMA KULÜBÜ
 

2.,3. Ve 4. Sınıf Öğrencileri

Kulüpte tiyatro sanatını sevdirmeyi, tiyatro izleme alışkanlığı kazandırmayı, öğrencilerimizin teatral yeteneklerini ortaya çıkarmayı, kendini bu konumda

ifadeleri etme amacıyla kurulmuştur.

13- SATRANÇ KULÜBÜ


2.,3. Ve 4. Sınıf Öğrencileri

 

Satranç Kulübünün amacı satranç severler öğrencileri bir araya getirmektir. Usta oyuncuları da, şahı vezirden ayıramayacak olanları da kulübe üye olmaya davet eden kulüp önemli olan satrancı az ya da çok bilmek değil;
satrancı sevmek, satrançtan zevk almak düşüncesini benimsemektedir.

14- RESİM KULÜBÜ


2.,3. Ve 4. Sınıf Öğrencileri

Resim konusunda yetenekli öğrencilere farklı resim teknikleri ile resimler yaptırır, yeteneği olmayıp da ilgisi olan öğrencilere de sanatsal görüş, sergi düzenleme gibi deneyimler yaşatırlar ve kazandırırlar.

ilk_CLUB
bottom of page